facebook    twitter

Üye Giriş FormuAra

Yayınlarımız

İş Hukukunda Gündem Gazetesi

Gazeteye Abone
Olmak İçin Tıklayınız

basindabiz

İş Birliği Yaptığımız KuruluşlarİŞYERİNDE DİSPLİN YÖNETMELİĞİNİN ÖNEMİ PDF Yazdır E-posta
Yazar İŞHUKUKU ENSTİTÜSÜ   
Cuma, 11 Ekim 2013 17:43

 

Çalışanlar işe başlarken imzalamış oldukları iş sözleşmesi ve eklerine uygun davranmak zorundadırlar. Disiplin yönetmeliği iş sözleşmesinin eki niteliğindedir. Çalışanlar disiplin yönetmeliğinde düzenlenen şartlara uygun davranmazlarsa yönetmelikte belirlenen ihtar, kınama, para cezası kesme ve iş akdinin feshi gibi cezalara maruz kalabilirler.

Devamını oku...
 
YILLIK İZİN ÜCRETİ İŞ SÖZLEŞMESİ DEVAM EDERKEN ÜCRETE DÖNÜŞEMEZ PDF Yazdır E-posta
Yazar İŞHUKUKU ENSTİTÜSÜ   
Cuma, 11 Ekim 2013 17:40
İş yaşamındaki güncel sorunlardan birisi de çalışanın hakettiği yıllık izinleri için izin verilmesi yerine ücretinin ödenmesidir.Çalışanların dinlenme hakkı Anayasal bir haktır. 4857 sayılı iş kanunu madde 53- 58 yıllık izne ilişkin düzenlemeleri içermektedir. 4857 sayılı iş kanununa göre kıdemi bir yıl olan çalışanlar yıllık izne hak kazanır.
Devamını oku...
 
İŞÇİNİN İŞ AKDİNİ FESHETMESİ HALİNDE ÖDENMESİ GEREKEN TAZMİNATLAR PDF Yazdır E-posta
Yazar İŞHUKUKU ENSTİTÜSÜ   
Pazartesi, 07 Ekim 2013 10:00
İşçinin iş akdini feshettiği hallerde, işçiye ödenecek tazminat  iş yaşamındaki güncel  sorunlardan birini teşkil etmektedir.
İşçinin kendi özgür hür iradesi ile iş akdini  feshetmesi, yani istifa etmesi  halinde  çalışanlar ihbar öneline uymak zorunda olmakla beraber, işverenden herhangi bir tazminat talebinde bulunamayacaklardır. Bu halde işverenin kıdem ve ihbar tazminatı ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır.  Bu  konuda pek çok Yargıtay kararı mevcuttur.
Devamını oku...
 
MAAŞ HACİZLERİ NEDENİ İLE İŞLEM YAPMAK ZORUNDA KALAN İŞVERENLERİN HAKLARI PDF Yazdır E-posta
Yazar İŞHUKUKU ENSTİTÜSÜ   
Pazartesi, 07 Ekim 2013 10:03
İş hayatında işçilerin maaşlarına gelen hacizler sık yaşanan güncel sorunlardan birisidir.  Kişilerin özel hayatlarında ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kredi kartı kullandıkları bir zamanda yaşamaktayız. Kullanımdan bir süre sonra kredi kartı ödemeleri yapılamamakta çoğunlukla da bu nedenle   borçlarından dolayı sigorta kayıtları üzerinden çalışanların maaşlarına haciz konulmaktadır.  
Devamını oku...
 
İŞ KANUNU SEMİNERİ_02 EKİM 2013 SAAT:14:00 PDF Yazdır E-posta
Yazar İŞHUKUKU ENSTİTÜSÜ   
Pazartesi, 30 Eylül 2013 16:33
İŞ KANUNU SEMİNERİ
SEMİNERİN AMACI: Şirketlerin insan kaynakları departmanları ve personel işleri ile ilgilenen diğer departmanların uygulamada yaşadıkları sorunları çözmek ve eksiklikleri gidermektir.
Özellikle yerleşik Yargıtay İçtihatları ve örnekler yoluyla uygulamalarla ilgili açıklamalar yapılacaktır. Temel amaç; çalışan ve işverenleri İş Kanunu uygulamaları ile ilgili bilgilendirmektir.
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sonraki > Son >>

Sayfa 13 - 38

İş Hukukuyla İlgili Linkler