facebook    twitter

Üye Giriş FormuAra

Yayınlarımız

İş Hukukunda Gündem Gazetesi

Gazeteye Abone
Olmak İçin Tıklayınız

basindabiz

İş Birliği Yaptığımız Kuruluşlarİşçi alçaklarının banka kanalı ile ödenmesi PDF Yazdır E-posta
Yazar İŞHUKUKU ENSTİTÜSÜ   
Cuma, 13 Eylül 2013 16:11
İşçinin ücretinin vs haklarının ödemesinin banka kanalı ile yapılması 4857 sayılı iş kanunu ve  Borçlar kanunun ibraname ile ilgili maddesinde düzenlenmiştir.
Devamını oku...
 
İşyerinde çalışanların tartışmaları ve işverenin haklı nedenle feshi PDF Yazdır E-posta
Yazar İŞHUKUKU ENSTİTÜSÜ   
Cuma, 13 Eylül 2013 16:03
Çalışma yaşamında yaşanan stres ve yorgunluklar nedeni ile   zaman zaman işyerlerinde çalışanlar arasında gerginlikler yaşanmakta ve hatta çalışanlar arasında kavga ve tartışmalar çıkabilmektedir.
Devamını oku...
 
SATIŞ TEMSİLCİSİNİN FAZLA ÇALIŞMASI VE SATIŞ PRİMLERİ PDF Yazdır E-posta
Yazar İŞHUKUKU ENSTİTÜSÜ   
Pazartesi, 09 Eylül 2013 12:57
Satış temsilcilerinin  işe giriş  ve işten çıkış  saatleri idari birimlerde ve ofiste çalışanlardan farklılık göstermektedir. Satış temsilcileri yöneticileri ve çalıştıkları işyerleri tarafından verilen hedefleri tutturmak için normal çalışma saati dışında    kendi  inisiyatifleri ile çalışma saatlerini düzenleyebilmektedirler.
Devamını oku...
 
İŞVERENİN İHBAR TAZMİNATI ÖDEMESİNİ GEREKTİRMEYEN FESİH HALLERİ PDF Yazdır E-posta
Yazar İŞHUKUKU ENSTİTÜSÜ   
Pazartesi, 09 Eylül 2013 12:59
Belirsiz süreli iş sözleşmelerinde iş sözleşmesinin sona erme tarihi belirli değilidir, ancak bu durum iş sözleşmesinin taraflar tarafından sona erdirelemeyeceği anlamını taşımaz. Taraflar 4857 sayılı iş kanundaki sürelere ve şartlara  uyarak iş sözleşmelerini feshedebilirler.  
Devamını oku...
 
İŞÇİNİN ÜCRETİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI PDF Yazdır E-posta
Yazar İŞHUKUKU ENSTİTÜSÜ   
Cuma, 30 Ağustos 2013 19:56


Belirsiz süreli iş sözleşmelerinde iş sözleşmesinin sona erme tarihi belirli değilidir, ancak bu durum iş sözleşmesinin taraflar tarafından sona erdirilemeyeceği anlamını taşımaz. Taraflar 4857 sayılı iş kanundaki sürelere ve şartlara  uyarak iş sözleşmelerini feshedebilirler.  İş akdi sona ererken işverenin  ihbar süresine uyarak işçinin iş akdini sonlandırmak veya   işçiye   ihbar tazminatı  ödemek zorunda olmadığı haller mevcuttur. Aşağıdaki kısımda kanundaki bu düzenlemelerden bahsedilecektir.

Cuma, 30 Ağustos 2013 19:59 tarihinde güncellendi
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sonraki > Son >>

Sayfa 13 - 36

İş Hukukuyla İlgili LinklerD'après Hare, un faible au http://www.pac-cailloux.fr/updates/pack.php 15 à 10 cm d'épaisseur de santé publique).